×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Вторник, 14 января 2020 12:43

Небажання Газпрому гасити свій борг за Стокгольмський арбітраж коштувало йому $350 млн

Про це повідомив голова Оператора ГТС України Сергій Макогон у коментарі «Інтерфакс-Україна».

Об этом сообщает http://lifeukr.net

Також Макогон назвав точну суму, яку Газпром перерахував Нафтогазу наприкінці грудня 2019 року в межах домовленостей про транзит газу.

«Грудневий переказ Газпрому до Нафтогазу був у сумі 2 917 551 678,8 долара», — повідомив Макогон.

Зазначимо, що за рішеннями Стокгольмського арбітражу від лютого 2018 року, Газпром мав сплатити Нафтогазу 4,6 мільярда доларів. З цієї суми 2,1 мільярда доларів Нафтогаз зарахував як погашення свого боргу за газ перед Газпромом. Решту 2,56 мільярда доларів Газпрому був винен погасити. На цю суму нараховувались штрафи та пеня, які за 2 роки склали близько 350 мільйонів доларів.

30 грудня, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.Джерело статті: “https://hromadske.ua/posts/nebazhannya-gazpromu-gasiti-svij-borg-za-stokgolmskij-arbitrazh-koshtuvalo-jomu-dollar350-mln”

Интересное