×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Среда, 15 мая 2019 12:58

Реформа енергоринку стане індикатором для Зеленського, чиї пріоритети він ставить вище: середнього українця чи олігархів – політолог

Олексій Полтораков: Зараз у нас усі підстави для того, щоб енергетична реформа все-таки була впроваджена

Своєчасний запуск нового ринку електроенергії стане тестом для новообраного президента України Володимира Зеленського на прихильність курсу реформ, заявив в ефірі телеканала NewsOne політолог, кандидат політичних наук, учений секретар фонду "Українська політика" Олексій Полтораков.

"Зараз у нас усі підстави для того, щоб енергетична реформа все-таки була впроваджена. Що мається на увазі? Наприклад, із нового року у нас уже стартувала лібералізація ринку, відбувся перехід на повноцінні ринкові відносини, відкриті "рейси" ринку енергетичних послуг, мається на увазі розділ енергокомпаній, які продукують електроенергію і які її транспортують. Це був перший етап. Із 1 липня має стартувати реформа на рівні оптового ринку і великих споживачів", – нагадав він.

Із 1 січня в Україні почав діяти роздрібний ринок електричної енергії. Повномасштабний запуск нової моделі оптового ринку заплановано на липень 2019-го. Перехід зафіксовано законом "Про ринок електроенергії", ухваленим у 2017 році. Він передбачає впровадження нової конкурентної моделі ринку і норми Третього енергетичного пакета ЄС, зокрема в питанні розділення компаній за напрямками розподілу і передавання електроенергії.

Полтораков вважає, що на шляху запуску другого етапу реформи може бути перешкода через близькість до новообраного президента Володимира Зеленського бізнесменів, у яких у власності є великі та енергоємні підприємства, через що вони зацікавлені у преференційному ціноутворенні на електроенергію.

"Тут є гостріше політичне забарвлення. Для обраного президента це, певним чином, внутрішній виклик, такий індикатор – які пріоритети поставити вище. Пріоритети співробітництва із Заходом, пріоритети державних інтересів, пріоритети кінцевого споживача, тобто середнього українця, або пріоритети тих економічних кіл, тих, певним чином, навіть олігархічних кіл, які з ним дуже тісно асоціюються. Тобто це стане певним індикатором", – переконаний він.

ВІДЕО
Відео: NEWSONE / YouTube

Запуск конкурентного ринку електричної енергії є одним із зобов’язань України перед Євросоюзом. Реформа у сфері енергетики – одна з умов для надання Україні другого траншу макрофінансової допомоги від ЄС на суму €500 млн.

23 квітня представники ЄС, ЄБРР, Європейського енергетичного співтовариства, Європейського інвестиційного банку та USAID в Україні заявили, що стурбовані гальмуванням запуску нового ринку електроенергії.

Державні підприємства НЕК "Укренерго" та "Енергоринок" уже розпочали тестові купівлю і продаж у межах підготовки до реалізації закону "Про ринок електричної енергії", повідомили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг.

13 травня прем’єр-міністр Володимир Гройсман підтвердив, що запуск ринку планують із 1 липня. Із заявою про необхідність старту ринку із цієї дати виступили 14 травня голова національної енергетичної компанії "Укренерго" Всеволод Ковальчук і президент "Енергоатому" Юрій Недашковський.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-reforma-energorinku-stane-indikatorom-dlja-zelenskogo-chiji-prioriteti-vin-stavit-vishche-serednogo-ukrajintsja-abo-oligarhiv-politolog-964259.html”

Интересное