×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Понедельник, 24 февраля 2020 08:06

Ворожіння на Масляну: як ворожити на млинцях на багатство, любов, дітей та інші

Масляна – одне з найдавніших слов’янських свят, під час якого в народі проводжали зиму і зустрічали весну. Також традиційними були ворожіння на Масницю.

Причому гадати прийнято було в усі дні Масляного тижня, крім Прощеної неділі. Найкращим днем для ворожінь вважалася субота. OBOZREVATEL пропонує своїм читачкам топ-5 гадань на Масляну: ворожіння на любов, на багатство, на стать дитини та інші.

Ворожіння на Масляну

Ворожіння на Масляну

Pinterest

Як поворожити в Масляну на багатство

Ворожать на багатство під час смаження млинців. Для цього потрібно сказати: "Масляна прийшла, весну покликала. Печу млинці, знати правду хочу, якого достатку чекати в цьому році?" Потім потрібно налити тісто на сковороду і посмажити млинець. Пишний і рум’яний млинець обіцяє хороший достаток, блідий і тонкий – чекайте на розтрати.

Ворожіння на любов

У всі дні Масляного тижня, крім неділі, дівчата ворожили на судженого за допомогою ворожіння з рушником. Рушник вивішували на ніч на вулицю і просили прийти судженого витерти обличчя. Вранці перевіряли: якщо рушник був вологим, чекали весілля в цьому році.

Ворожіння на Масляну

Ворожіння на Масляну

Shuttertstock

Ворожіння на хвойних гілках

Хвойні або ялинові гілки потрібно розкласти на підлозі, а потім із закритими очима вибрати гілку. Густа і пишна – до багатого року. При цьому кількість шишок на гілці означала число майбутніх дітей. Незаміжнім дівчатам густа гілка обіцяла багатого і щедрого чоловіка.

Ворожіння на стать майбутньої дитини на Масляну

Під час застілля жінки придивлялися, хто першим візьме млинець зі столу. Якщо чоловік – у господині народиться хлопчик, якщо жінка – дівчинка.

Ворожіння під час смаження млинців

Перший посмажений млинець міг розкрити майбутнє. Так, рівні краї обіцяли незаміжній дівчини щасливий шлюб, а нерівні – що її суджений змусить її плакати. Якщо перший млинець перевертався легко, це обіцяло швидке заміжжя, якщо ж прилипав – чекати нареченого ще три роки.

Якщо перший млинець виходив рум’яним, це обіцяло господині хороше здоров’я, блідий – хвороби, тонкий – до легкого року, товстий передрікав важкий рік.

Ворожіння на Масляну

Ворожіння на Масляну

Pinterest

Якщо в заміжньої жінки перший млинець пригорає зсередини – чоловік буде вірним, по краях – чекати на зраду. А число дірок в млинці означало кількість майбутніх дітей.

Раніше OBOZREVATEL розповідав, коли святкується Масляна 2020 року, а також про те, які прикмети і традиції існують на Масницю.

Ти ще не підписаний на наш Telegram? Швиденько тисни!

Читайте всі новини по темі "Масляна" на сайті "OBOZREVATEL".


Уникальное нафталановое масло, которое лечит псориаз, экзему, артриты, дерматиты и много других заболеваний, можно купить в Украине с доставкой на сайте http://onlinemedicus.com


Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/lady/holidays/vorozhinnya-na-maslyanu-na-lyubov-ditej-na-bagatstvo-ta-inshi.htm”

Интересное