×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Четверг, 14 января 2021 14:28

Буковинську маланку хочуть внести до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО


Новорічну традицію буковинського маланкування пропонують внести до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. Аби це стало можливим, з ініціативи голови Чернівецької обласної державної адміністрації розпочали підготовку відповідних документів.

Об этом сообщает Сергей Доренко

Наразі маланка входить до Регіонального переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Далі вона має потрапити до аналогічного національного реєстру. І лише потім документи подадуть до ЮНЕСКО, пише Чернівецька ОДА.

Під поняттям «Новорічна традиція буковинського маланкування» мають на увазі декілька типів цього звичаю, які побутують у Чернівецькій області. Їх об’єднує спільна ідея – прийти у новоліття, позбувшись усього злого. Однак у різних частинах області дійство має відмінне втілення. Це, зокрема, Вашківська переберія, Красноїльська маланка із ведмедями, театралізована Суховерхівська маланка, драматична Горбівська маланка, хореографічна маланка у Костичанах, Бесарабська маланка з дзвонами у Кельменецькому районі.

Загалом до списку об’єктів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО в Україні внесено традицію Петриківського розпису, козацькі пісні Дніпропетровщини та косівську мальовану кераміку.


Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/culture/bukovinsku-malanku-hochut-vnesti-do-pereliku-ob-ektiv-nematerialnoyi-kulturnoyi-spadschini-yunesko-401261”

Интересное