×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Среда, 15 мая 2019 17:09

Забруднення океану пластиком губить бактерії, які дають кисень


Вчені з Університету Маккоурі заявили про те, що забруднення пластиком океану губить бактерії, які продукують кисень. Як повідомляє Naked science, на ціанобактерії Prochlorococcus припадає близько 10% кисню, що надходить в атмосферу Землі.

"Ми виявили, що вплив хімічних сполук, що надходять у океан з пластиком, порушує ріст, фотосинтез і виробництво кисню Prochlorococcus — найчисленнішими в океані фотосинтезуючими бактеріями. Залишається підтвердити ці результати дослідженнями в самому океані",- заявила одна з авторів дослідження Саша Тету.

У ході дослідження вчені провели експерименти в лабораторії. Дослідники вивчили два штами ціанобактерій, які живуть на різних глибинах океану, і піддали їх впливу хімічних сполук, які утворюються в природних умовах при розкладанні поліетилену і полівінілхлориду — основних пластикових матеріалів. Виявилося, що ці сполуки негативно впливали на бактерії, знижували темпи їхнього росту, фотосинтезу і, як наслідок, виділення чистого кисню.

Раніше вчені з фонду Ocean Cleanup Foundation провели нову оцінку Великої тихоокеанської сміттєвої плями і заявили про те, що її розміри в три рази перевищує територію Франції.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/zabrudnennya-okeanu-plastikom-gubit-bakteriyi-yaki-dayut-kisen-311388_.html”

Интересное