×

Предупреждение

JUser: :_load: Не удалось загрузить пользователя с ID: 344
Вторник, 14 января 2020 07:38

Поблизу Сонячної системи виявили велетенську газову хмару - Подробиці

Подія: Астрономи з Гарвардського університету виявили величезний потік з газу і пилу у формі зігнутої хвилі. Структура об’єднує безліч ділянок активного зореутворення у нашій галактиці.


Деталі і коментарі: Вчені проаналізували дані з комічного апарата Gaia, який провів безпрецедентно точні виміри руху зірок Чумацького Шляху. Опираючись на них, астрономи склали 3D-карту розподілу міжзоряної речовини галактики. У процесі вони виявили довгу і тонку (9000 х 400 світлових років) хвилеподібну структуру, яка отримала назву "Хвиля Редкліффа". Вона піднімається і опускається на 500 світлових років вище і нижче площини галактики.


За словами науковців, це найбільша газова структура у всьому Чумацькому Шляху. І весь цей час вона була практично під носом у дослідників.


"Від Сонця до її найближчої точки всього 500 світлових років. Весь час вона була у нас перед очима, ми просто не могли її розгледіти", — каже в коментарі The Harvard Gazette Жуан Алвес професор Віденського університету і один з авторів дослідження.


"Ніхто з астрономів не очікував, що ми живемо поруч з гігантською, хвилеподібною газовою структурою. Ми були абсолютно шоковані, коли вперше зрозуміли, наскільки довга хвиля Редкліффа, — додає його колега Аліса Гудман. — Саме існування хвилі змушує нас переосмислити своє розуміння 3D структури Чумацького Шляху".


Наша Сонячна система пройшла через хвилю Редкліффа приблизно 13 млн. років тому і знову пройде у найближчі 13 млн. років.


Поки вчені не можуть сказати, як вона утворилася . Вони припускають, що її могло "підняти" давнє зіткнення Чумацького Шляху з газовою хмарою або карликовою галактикою.


Що було раніше: У грудні науковці NASA зафіксували новий тип вибуху на Сонці. Явище було настільки масштабним, що змусило лінії магнітних полів розірватися і з’єднатися по-новому.


Джерело статті: “https://expres.online/podrobitsi/poblizu-sonyachnoi-sistemi-viyavili-veletensku-gazovu-khmaru”

Другие материалы в этой категории: Как «Лаборатория Касперского» стала филиалом ФСБ »

Интересное